вторник, 18 декабря 2012 г.

САМОАНАЛІЗ УРОКУ УКРАЇНСЬКОЇ ЛIТЕРАТУРИ



САМОАНАЛІЗ УРОКУ УКРАЇНСЬКОЇ ЛIТЕРАТУРИ
проведеного студенткою групи УР-5
Івковою Катериною Анатоліївною
у 7-А класі

Тема: Контрольний переказ

Тип уроку: розвитку комунікативних умінь

Мета: удосконалити мовленнєво-мислительні вміння учнів усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення, запамятовувати конкретні факти, послідовність викладу матеріалу; сприймати текст, розуміти його,  відтворювати зміст прослуханого тексту відповідно до комунікативного завдання.
Урок проведений на належному рівні. При плануванні та проведенні уроку я дотримувалася загальнодидактичних вимог. Тип та структура уроку відповідають його цілям та завданням.
         Слово вчителя допомогло налаштувати учнiв на сприйняття нового матерiалу.
Була проведена словникова робота з незрозумілими словами у тексті. Одним із основних принципів розвитку мовлення та навчання дітей української мови є принцип комунікативної спрямованості навчання.
Розвиток комунікативної компетенції учнів здійснювався протягом всього уроку.
В своєму уроці я би нічого не змінювала, залишила би все так, як є, оскільки вважаю що цей урок був вдалим: я зробила все, що планувала зробити. Перед тим, як провести даний урок, ще тиждень тому я консультувалася із вчителем української мови щодо його проведення і отримала необхідні поради, які допомогли мені при плануванні уроку. Тож, результатом уроку я задоволена, діти написали переказ досить пристойно.

понедельник, 17 декабря 2012 г.

Самоаналіз уроку української літератури



Самоаналіз уроку  української літератури
У 7 - А класі школи № 3.  14.12.12
Тема уроку: «Закріплення. М. Стельмах. "Гуси-лебеді летять". Григір Тютюнник. Життєвий і творчий шлях»
Урок проведено  7.12 2012 року у 7-А класі  Спеціалізованій школі № 3
Мета: ознайомити учнів із біографією митця та змістом повісті; удосконалювати вміння переказувати, знаходити правильні твердження; виховувати доброту, милосердя, гуманізм.
Тип уроку: формування вмінь та навичок
Обладнання: проектор, ілюстрації, підручник

При проведенні уроку я дотримувалася загально дидактичних вимог, спираючись на вимоги шкільної програми. На початку уроку я перевірила наявність домашньої роботи в учнів, діти написали перевірну роботу за варіантами; після цього учні напам'ять при закритих підручниках написали кожен свій уривок з повісті, але не менше десяти рядків, на цю роботу у них було 5 хвилин. Після цього ми почали знайомитися із новим матеріалом, а саме, із біографією Григора Тютюнника. В кінці уроку я використовувала метод "Мікрофон", який допоміг моїм дітям розкласти отримані знання на уроці по поличкам. На мою думку, урок був результативним, я встигла все, що планувала: діти написали перевірну роботу і почали знайомитися із новою темою. На уроці учні були активними, що свідчить про їх зацікавленість даною темою.


Самоаналіз уроку української літератури



Самоаналіз уроку  української літератури
У 7 - А класі школи № 3.  13.12.12
Тема уроку: «Образ Михайлика».
Урок проведено  7.12 2012 року у 7-А класі  Спеціалізованій школі № 3
Мета: вчити учнів самостійно характеризувати образ головного героя твору, давати власну оцінку персонажам, визначати роль художніх засобів; розвивати творчі задатки учнів; виховувати любов до рідного слова.
Обладнання: підручник

Урок був проведений згідно з  програмою та календарно-тематичним плануванням. Я враховувала індивідуальні особливості учнів для цього мені допомогли знання вікової психології школярів. Протягом уроку діти були зацікавлені роботою. За допомогою методу криголаму  налагодила емоційну сферу в класі.  Учні працювали над характеристикою головного героя і звязно відповідали, попередньо склавши план до виступу. Після цього, діти давали відгуки на відповіді своїх однокласників, ця робота їх дуже зацікавила. Колективна бесіда сприяла розвитку комунікативних умінь та навичок семикласників. Урок, в цілому, відповідав принципу логічності, послідовності.

Самоаналіз уроку української літератури




Самоаналіз уроку  української літератури
У 7 - А класі школи № 3.  7.12.12
Тема уроку: «Звичаї, традиції українців. Символ образу гусей-лебедів».
Урок проведено  7.12 2012 року у 7-А класі  Спеціалізованій школі № 3
Мета: допомогти учням усвідомити символічні образи та художню красу; закріпити набуті знання; розвивати навички застосування знань, фантазії та творчу уяву, уміння визначати та зясовувати художні особливості повісті; виховувати креативне мислення, почуття пошани до звичаїів, традицій свого народу, естетичні почуття.
Обладнання: текст повісті «Гуси-лебеді летять».
При проведенні уроку я дотримувалася загально дидактичних вимог, спираючись на вимоги шкільної програми. Час був раціонально розподілений на певних етапах уроку. Урок відповідав принципам науковості, послідовності. Були систематизовані знання, отримані раніше в початковій школі, та надана нова інформація.

Всі використані методи та прийоми були ефективними, бо сприяли реалізації поставленої мети на намічених завдань.
Бесіда допомагала узагальнити матеріал та зрозуміти, чи всі усвідомили наданий матеріал. Засоби навчання ефективно допомагали реалізувати мету. Основним засобом був підручник, в якому діти мали знайти слова-характеристики лебедів та виписати їх. Також  за допомогою поетичної мови твору учні мали усно намалювати лебедів. Також за допомогою підручнику здійснювалась робота над розділами повісті, а саме, діти підбирали заголовок та складали цитатний план до кожного з розділів. Ці види діяльності сприяли закріпленню нового і вже відомого матеріалу.
На уроці здійснювався розвиток комунікаційної компетенції учнів.  А саме під час бесіди на етапах актуалізації опорних знань, сприйняття та усвідомлення нового матеріалу та на етапі підсумку уроку. Для цього я використовувала навідні запитання.
Урок був результативний, тому що в кінці уроку, при підведенні підсумків діти чітко і ясно відповідали на запитання, відповіді школярів були ґрунтовними, я запитувала тих, хто промовчав на уроці і побачила, що текст вони читали, оскільки добре орієнуються в матеріалі.

пятница, 14 декабря 2012 г.

Самоаналіз мови



Самоаналіз уроку  української літератури
У 7 - А класі школі № 3.  6.12.12
Тема: «М. Стельмах "Гуси-лебеді летять". Автобіографічна повість про дитинство. Єдність світу природи і дитячої душі»
Мета: продовжити знайомити школярів із змістом твору, дослідити, як у творі поєднується світ природи зі світом головного героя твору у його вчин­ках, поведінці, роздумах, переживаннях; розвивати культуру зв'язного мовлення, логічне мислення, увагу, спостережли­вість, уміння грамотно висловлювати власні думки, почут­тя, спостереження, бажання навчатися та пізнавати нове, цікаве, захоплююче, життєво необхідне; виховувати почуття пошани, поваги, любові до рідної літератури, її митців; пунктуальність, інтерес до наслідків власної праці; домог­тися розуміння того, що людина — мудрий друг і охоро­нець природи.
Обладнання: підручник, технічні засоби навчання (презентація).
Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.
При плануванні та проведенні уроку дотримувалася загально дидактичних вимог. Тип та структура уроку відповідають його цілям та завданням. На мій погляд, урок був проведений на належному рівні. На уроці я використовувала різноманітні методи і прийоми. Зокрема я просила учнів поширити речення власними роздумами: «Світ який – мереживо казкове!..» і запитувала їх, чи знають вони, кому належать ці слова. Моїм дітям дуже сподобалося це завдання і я була приємно вражена тим, що вони назвали ім'я мого улюбленого поета, автора цих строф. Це свідчить про розвинутість, "продвинутість" і начитаність семикласників, що, безперечно, радує. Діти працювали із картками за варіантами: у першого варіанту було завдання  скласти план до ІІ розділу повісті М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять...» і переказати за ним зміст розділу; у другого варіанту було завдання до характеристики скласти план до образу Михайлика, дати стислу характеристику головного героя. З цими завданнями діти успішно впоралися. Учні ділилися власними міркуваннями щодо епіграфів: пояснювали зміст, обґрунтовували їхню доцільність. Даний вид роботи сприяв розвиткові розумової діяльності. Я намагалася задіяти слабких дітей, а точніше дітей, які погано розуміють людську мову вчителя, в основному, це хлопчики (в моєму класі таких декілька). Мені вдалося зацікавити їх цим завданням і вони гарно попрацювали. На мою думку, саме таких дітей на кожному уроці треба запитувати і не просто запитувати, як всіх, а придумувати для них якійсь особливі завдання, попередньо пояснивши їм, як необхідне нам їх судження з того чи іншого приводу, це дає змогу учням зрозуміти, що їх сприймають не як порожнє місце в класі і ставляться до них не як проблемних дітей, а як до людей, думка яких є дуже важливою. Я відкрила для себе такий секрет і тепер знаю, як можна налаштувати таких дітей на роботу. При проведені уроку я не зіткнулася з такими труднощами як пасивна позиція  школярів, всі діти були активними, працювали.
Для досягнення мети я використовувала такі методи навчання: усний виклад (на етапі мотивації діяльності учнів, з метою створення певного настрою, заглиблення у казковий  світ мальовничої природи), бесіда за питаннями, робота з цитатним матеріалом, літературний диктант.


Самоаналіз уроку української мови




Самоаналіз уроку  української мови
У 7 - А класі школи № 3.  4.12.12
Тема: Стислий переказ розповідного тексту з описом процесів праці
Мета: удосконалити мовленнєво-мислительні вміння учнів усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення, запамятовувати конкретні факти, послідовність викладу матеріалу; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати змістово-композиційний і мовний аналіз художнього тексту розповідного характеру з елементами опису процесу праці, сприймати текст, розуміти його, стисло відтворювати зміст прослуханого тексту відповідно до комунікативного завдання.
Обладнання: роздавальний матеріал, підручник.
Тип уроку: розвитку комунікативних умінь.

На мою думку урок проведений на належному рівні. При плануванні та проведенні уроку я дотримувалася загальнодидактичних вимог. Тип та структура уроку відповідають його цілям та завданням.
Учні були зацікавлені та активні. Все заплановане було виконано.
На уроці були використані різні методи роботи на уроці: словесні, наочні. Засобом наочності була презентація з портретами та фотографіями українського письменника Григора Тютюнника. Я навмисно обрала текст цього автора для переказу, оскільки через два тижні мій клас буде знайомитися із життєвим та творчим шляхом митця і читатиме твір "Климко". Виходячи з цього я вирішила дещо раніше зацікавити дітей постаттю письменника і зацікавити їх фрагментом тексту для того, щоб в учнів зявилася мотивація для прочитання твору.  На мою думку, обрані методи, прийоми сприяли ефективній роботі на уроці.
Організація навчальної діяльності відповідає принципу активності.
Одним із основних принципів розвитку мовлення та навчання дітей української мови є принцип комунікативної спрямованості навчання.
Розвиток комунікативної компетенції учнів здійснювався протягом всього уроку.



самоаналіз уроку мови




Самоаналіз уроку  української мови
У 7 - А класі школи № 3.  4.12.12
Тема. Прислівник як частина мови.
Обладнання: підручник, картки.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
 Урок був проведений згідно з  програмою та календарно-тематичним плануванням. Я врахувала індивідуальні особливості учнів для цього мені допомогли знання вікової психології школярів. Для того, щоб урок вдався,  використовувала підручник,  картки, новітні методи, а саме, метод "Криголам" та метод "Мікрофон". Тип та структура уроку відповідали його меті та завданням.
Протягом уроку діти були зацікавлені новою інформацією, активно працювали. За допомогою "Криголаму" я  налагодила емоційну сферу в класі, даний метод сприяв розвиткові комунікативних вмінь та навиків учнів. Вже з першого уроку мені вдалося встановити контакт з дітьми. При вивченні нового матеріалу (робота з правилами) розділила дітей на групи, таким чином задіяла до роботи всіх дітей. В  цілому урок відповідав принципу логічності, послідовності.

пятница, 30 ноября 2012 г.

урок мови (зменшила шрифт)



«Затверджено»

________________/___________
                                                                     Івкова Катерина Анатоліївна,
студентка групи УР 5
Севастопольського міського гуманітарного університету

Керівник від бази практики: Моїсеєва Світлана Олегівна

Керівник від кафедри:
Попова Олена Анатоліївна

КОНСПЕКТ
УРОКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Тема уроку: «Прислівник як частина мови».
Урок проведено  4.12 2012 року у 7-А класі  Спеціалізованій школі № 3

Мета: поглибити знання учнів про прислівник як самостійну незмінну частину мови, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити прислівники в тексті.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції).
Методи і прийоми:

Методи організації сприйняття і засвоєння нового матеріалу
-  Підготовка учнів до сприйняття нового матеріалу та організація їх уваги.
- Дослідження-характеристика
    - Лінгвістична гра «Прислівник за вами»
Методи формування мовних умінь і навичок
Бліц-опитування
-        бесіда
-        рефлексія
Методи і прийоми розвитку мовленнєвих умінь і навичок
Методи та прийоми контролю ЗУН
-        Диктант із завданням

Прийоми активізації навчально-пізнавальної діяльності
-        мікрофон
Підручник: Українська мова 7 клас / Н. В. Бондаренко, А. В. Ярмолюк. – К.: Освiта, 2005. – С. 63-65.
Дидактичний матеріал: роздавальний матеріал

Обладнання: картки настрою.

ПЕРЕЛІК ДОДАТКІВ

ДОДАТОК А
Оформлення дошки (заплановані записи)
ДОДАТОК Б
Оформлення сторінки учнівського зошита (проект)




СТРУКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНА СХЕМА УРОКУ

Етап уроку, складові
Методи й прийоми навчання
Діяльність учня.
Форми організації

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ  (2 хвилини)

·        Привітання, настрій на роботу
·        Створення психологічного настрою
Слово
Вчителя
Вправа "Хвилинка настрою"
Вітання із
Учителем
Визначення настрою


ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ТЕМИ І ВИЗНАЧЕННЯ МЕТИ УРОКУ (3 хвилини)

·        Прогнозування теми

Висловлювання -
·        Оголошення теми учнем

Оголошення






·        Запис у зошит
Запис
Запис теми

III. ВІДНОВЛЕННЯ НАБУТИХ НА ПОПЕРЕДНЬОМУ УРОЦІ ЗНАНЬ (АКТУАЛІЗАЦІЯ) (4 хвилини)

- Бліц-опитування  Слово вчителя   Відповіді учнів


СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
(28 хвилин)

1. Сприйняття й усвідомлення нового поняття «прислівник» (6 хвилин)
·        Сприйняття нового поняття
Мотивування
Інструктаж
Виконання завдання
Перевірка виконаного
Висновок
Робота в групах – четвірках

·        Усвідомлення нового навчального матеріалу.
Робота з картками
Дослідження-характеристика
Шукання прислівників
·        Лінгвістична гра «Прислівник за вами»
Інструктаж
Виконання завдання

Участь у грі
Висновок
·        Диктант із завданням        
Читання тексту
Виконання
Підбір прислівників


VI. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКУ УРОКУ (5 хвилин)




·        Рефлексія
·        Мікрофон
·        Вправа Хвилинка настрою
Рефлексія
Мікрофон
Хвилинка  настрою
Рефлексія
Мікрофон
Визначення настрою

V. ПОВІДОМЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (2 хвилин)










·        Запис домашнього завдання
Запис
Запис у щоденниках

VІ. ОЦІНЮВАННЯ (1 хвилина)




·        Оцінювання
Оцінювання




ХІД УРОКУ

I.   ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ (2 хвилини)

·    Привітання (Слово вчителя)









Створення психологічного
настрою (Слово вчителя)
Вправа Хвилинка настрою
Ø    Підводьтеся, будь ласка, давайте налаштуємося на роботу! Будь  ласка, перевірте. Чи всі підготувалися до уроку?
Ø    Я дуже рада  вас привітати! Сідайте, будь ласка.




Так. (всі разом)
Сьогодні в нас буде звичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну прекрасну, в країну чудову,
Що нас так чекає й збагачує мову.


Отже, успіхів нам сьогодні. Сподіваюсь, що всі будуть активні, уважні та старанні, щоб заробити собі гарні оцінки.


Сьогодні у нас з вами буде дуже цікава вправа - Оцінити своє самопочуття «тут і тепер» (настрій, фізичний  стан тощо) за допомогою «кольоротесту». Для цього слід показати картку певного кольору, який відображає Ваш стан на початку уроку. У цьому вам допоможуть експрес-картки
Учні показують картки



II.    МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ТЕМИ І ВИЗНАЧЕННЯ МЕТИ УРОКУ (3 хвилини)

Прогнозування теми
Ø             На минулих уроках ви говорили про дієприслівники, але окрім них у мові існує інша частина мови. Давайте, спробуємо оголосити тему сьогоднішнього уроку шляхом відкинення префіксу від минулої теми. Отже, давайте, спробуємо.







Оголошення теми учнем


Слово вчителя



Запис у зошит
Хто стане вчителем і оголосить тему нашого уроку?
Правильно, молодці, отже, темою уроку буде Прислівник.


Будь ласка, розгорніть свої зошити і запишіть сьогоднішнє число, класна робота і тему уроку.



      
Можлива відповідь учня (Відкинули префікс і залишився прислівник).




Запис теми




III.               ВІДНОВЛЕННЯ НАБУТИХ НА ПОПЕРЕДНЬОМУ УРОЦІ ЗНАНЬ (АКТУАЛІЗАЦІЯ) (4 хвилини)




Бліц-опитування
С       Сьогодні на уроці ми дізнаємося багато чого нового та цікавого, але спочатку перевіримо як добре ви пам'ятаєте вже вивчений матеріал.
          -          Отже, пригадаємо. Зараз в нас буде бліц-опитування: я задаю питання, а ви швиденько відповідаєте. Будьте дуже уважні і зосереджені. Почнемо:
Ø    Яка частина мови називається дієприслівником?
Ø    Молодці.
Ø    Скажіть, будь ласка, чим виступають у реченні дієприслівники?











(Дієприслівник — це незмінна форма дієслова, яка нази­ває другорядну дію порівняно з основною дією того самого предмета).

(Дієприслівник у реченні виступає обставиною)







СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
(28 хвилин)

Сприйняття і усвідомлення нового поняття "Прислівник"
Сприйняття нового поняття





















Усвідомлення
Нового навчального матеріалу


























Лінгвістична гра "Прислівник за вами"
Ø    Зараз розгорніть підручники і прочитайте правило. Микито, читай, будь ласка, що ж таке прислівник.
Ø    Отже, ми тільки що прослухали визначення прислівника. Давайте  ще раз перечитаємо правило про себе. Читаємо, будь ласка. Отже, хто спробує сказати нам, що таке прислівник. Прошу, Аню.
Ø    Молодець, дякую.
Ø    А тепер ми потренуємось знаходити прислівники в тексті.  
Зараз ви отримуєте завдання: кожна група отримує словосполучення. Визначивши правильно частину мови виділеного слова і згадавши, що ця частина мови означає, ви назвете одну з ознак, яку виражає прислівник. Відповідно три групи визначать три ознаки прислівника.
Зробивши висновок, ми можемо сказати, що прислівник – це... Хто продовжиь? Прошу, Альоно. самостійна частина мови, яка виражає ознаку дії або стану, ознаку іншої ознаки, рідше – ознаку предмета.
Ø    Молодець.
А тепер ми з вами попрацюємо з дослідженням-характеристикою. Запишіть народні прикмети. Знайдіть прислівники і впишіть їх, з'ясуйте, яким членом речення вони виступають. Вам також потрібно навести 2-3  весняні прикмети.

















Давайте перевіримо. Сашко, читай, будь ласка, що в тебе вийшло.



Отже, ми з вами попрацювали, а тепер ми пограємо в лінгвістичну гру, яка називається "Прислівник за вами". Вам потрібно відновити словосполучення, дібравши потрібні за змістом прислівники з довідки, які виконували б роль залежного  слова. Поставте до них запитання. Отже, будь ласка, працюємо.
Давайте, перевіримо, що у нас вийшло. Хто хоче попрацювати на оцінку? Будь ласка, Ваню.
А тепер, зробіть висновок, з якими частинами мови можуть пов'язуватися прислівники.
Молодці.


А тепер ми з вами напишемо словниковий диктант. Я читатиму, а ви передайте зміст словосполучення одним прислівником. Отже, працюємо.

Хто хоче прочитати прислівники?
Читай, Сашко, прошу.
Прислівник – це














Прислівник – це























Прислівник – це самостійна частина мови, яка виражає ознаку дії або стану, ознаку іншої ознаки, рідше – ознаку предмета.

1. Багато інею на деревах – щедрим буде медозбір. 2. Береза викине лист раніше за вільху – літо буде сухе, пізніше – холодне й дощове. 3. Весна видається на славу, якщо сніг розтане швидко, розіллється широко .земля напоїться влагою. 4. Весна рання – попереду багато морозів. 5. Граки прилетіли до середини березня – літо буде мокре, а сніг зійде рано. 6. Грім напровесні на голе дерево – погано вродять зернові. 7. Гуси високо летять – багато води буде, низько - мало. (Народна творчість).

Учень читає.



Викладати..., сміючись..., шлях..., молодий..., близько, виглядати..., зроблений..., читання..., прочитавши...
Довідка: весело, нехотя, цікаво, вічно, назад, молодо, лежачи, зовсім, гуртом.

Учень читає.



Учні записують прислівники.

Учень читає.

Молодець.

























Із почуттям подяки, готовністю віддячити за послугу. (Вдячно.)
Догори обличчям. (Горілиць.)
Охоче, із задоволенням. (Залюбки.)
Піднявшись на кінчики пальців ніг. (Навшпиньки.)
Без бажання, м.гяво, повільно. (Неохоче.)
Послідовно, один за одним. (Підряд.)
Виражаючи схвалення. (Схвально.)
Дійсно, відповідно до фактів. (Фактично.)
Дуже рано (рано-вранці)
Ще до сходу сонця(вдосвіта)
Не обдумавши щось зробити чи сказати (згарячу)
Бути не в гостях(вдома)
Йти зі школи (додому)







VI. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКУ УРОКУ (5 хвилин)

Рефлексія вправа Мікрофон








Хвилинка настрою  
Ø    Давайте, підсумуємо, що ж нового ви сьогодні дізналися на уроці? Треба сказати буквально кілька фраз.
Ø    Сьогодні на уроці я.... продовжіть, будь ласка.


Ø    Молодці.
Дякую всім за плідну роботу. Сьогодні на уроці ми досліджували не тільки прислівник, а й свій настрій. Оціни своє самопочуття (настрій, фізичний стан тощо) після уроку. Для цього слід показати картку певного кольору. Будь ласка, підняли картки і показали всім, який у вас сьогодні настрій. А я вам поясню, яка картка, що означає.
Червоний — активне прагнення до діяльності.
Жовтий — позитивний емоційний стан.
Зелений — спокійний стан.
Синій — прагнення до визнання.
Коричневий — напруга.
Чорний — стан хвилювання.
Білий — важко щось відповісти.


(Сьогодні на уроці я дізнався про те, що таке прислівник.
Сьогоднішній  урок мені сподобався.
Мені сподобалося працювати з кольоровим папіром і визначати свій настрій.








V. ПОВІДОМЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (2 хвилин)

Домашнє завдання
Ø    Розгорніть ваші щоденнички, зараз запишемо домашнє завдання. У вас буде завдання на вибір.
1.                           Творче завдання. Порівняйте стан рослинного і тваринного світу навесні і взимку: підберіть антонімічні пари прислівників і введіть їх у речення, що становитимуть собою зв'язний текст.
2.                           Скласти словосполучення "дієслово  прислівник", "дієприслівник прислівник", "прикметник  прислівник", "іменник  прислівник", "прислівник  прислівник". Визначте головне та залежне слова.
Ø    Виписати з художньої літератури уривок, у якому було б ужито 6-7 прислівників. Ви обираєте те завдання, яке вам до душі.








                                                                             VІ. ОЦІНЮВАННЯ (1 хвилина)
Оцінювання
Всі сьогодні плідно порацювали і отримують оцінки.
Будь ласка, підійдіть до мене всі, хто відповідав, я поставлю оцінки у щоденники.  










ДОДАТОК А

Оформлення дошки

 Четверте грудня
   Класна робота
 
   Прислівник














ДОДАТОК Б
ЗРАЗОК УЧНІВСЬКОГО ЗОШИТА





Четверте грудня
Класна робота
Прислівник
Дослідження-характеристика
  1. Багато інею на деревах – щедрим буде медозбір. 2. Береза викине лист раніше за вільху – літо буде сухе, пізніше – холодне й дощове. 3. Весна видається на славу, якщо сніг розтане швидко, розіллється широко, земля напоїться влагою. 4. Весна рання – попереду багато морозів. 5. Граки прилетіли до середини березня – літо буде мокре, а сніг зійде рано. 6. Грім напровесні  - на голе дерево – погано вродять зернові. 7. Гуси високо летять – багато води буде, низько - мало. (Народна творчість).
Прислівники: багато, раніше, пізніше, швидко, багато, рано, високо, низько.

2. Викладати цікаво, сміючись весело, шлях назад, вічно молодий, зовсім близько, виглядати молодо, зроблений нехотя, читання гуртом.


Диктант із завданням
Вдячно
Горілиць
Залюбки
Навшпиньки
Неохоче
Підряд
Схвально
Фактично
рано-вранці
вдосвіта
згарячу
вдома
додому